Bílé obývací stěny

Bohužel jsme pro vás nenašli žádné produkty.

Bílá obývací stěna je splněným snem mnoha lidí, elegantní a současně praktická

Ke každému obýváku, pokud jej zrovna netvoří stísněná patnáctimetrová garsoniéra, patří i obývací stěna. Době, kdy byl tento nábytek z kvalitního, ale těžkopádného masivu, už ale zcela odzvonilo. Dnešní móda přeje vzdušnosti a také různorodosti barev. Nesmíme ale zapomínat na to, že bílé obývací stěny působí už na první pohled jako ideální součást každého domova. V čem ji ještě můžeme ocenit?

Bílá barva je symbolem nevinnosti, ale například také nenucené elegance

Obývací stěna rozhodně nemusí zabírat zbytečně moc místa, starobylé modely ukrajovaly z obýváku pěkný kus místa, dnešní doba ale spěje spíše k minimalismu. Před finální volbou byste si ale určitě měli položit pár otázek, které vám výrazně usnadní celkové rozhodování. A nebojte, nepůjde vlastně v jádru o žádnou vědu…

Tak například, máte doma tmavou podlahu? Pak se bílá stěna v obýváku bude vyjímat o to více. Důležitá je i souhra barev a prostoru jako celku, a to proto, aby se design stěny promítl do obrazu domova co možná nejvíce. Postačí jen několik kousků, raději volte menší kusy nábytku, které sladíte v jeden velký celek. Velké obývací stěny jsou vhodné hlavně pro byty, kde o nějaký ten metr čtvereční určitě nejde.

Sektorová obývací stěna je velkým módním hitem, vše do sebe zapadá

Jistě jste někdy slyšeli o sektorových obývacích stěnách, které jsou v našich bytových interiérech opravdovým hitem. Můžete ji libovolně doplnit o pár let později, když budete chtít ještě jednu poličku navíc a především – vše si snadno složíte sami, nebude potřeba celé odpoledne strávené s partou řemeslníků, tedy zbytečné výdaje navíc. Jsou možné i různé barevné kombinace, takže bílou můžete doplnit třeba trochou fialové.

Sledujte moderní trendy! Vzdušná stěna ve světlejším odstínu, ke kterým samozřejmě patří i obývací stěna v bílé barvě, neznamená optické zmenšení místnosti. Navíc, u sektorových obývacích stěn můžete se všemi kusy libovolně hýbat a vlastně si je poskládat podle sebe. Mějte také na paměti, že za kvalitní dřevo se připlácí, je ale pravdou, že tento materiál je prakticky nesmrtelný. Zajímavá může být třeba i kombinace dřeva s dalšími materiály, nejčastěji se v návrzích objevuje kov.

Dnes už přeci není problém, abyste si nechali vyrobit obývací stěnu přesně na míru, stačí mít jen dostatek fantazie nebo požádat o pomoc bytového designéra, jemuž opravdu důvěřujete. Dobře si také promyslete cenovou relaci. Zejména proto, že relativně malá obývací stěna může začínat na pár tisících korunách, elegantní provedení a jakostní materiál pak cenu vyzvedne klidně i na desetitisíce…